Biografie

 


Petr Herold


Narodil jsem se v Praze, kde žiji a pracuji.

Po základní škole jsem se vyučil ručním sazečem v tiskárně. Současně jsem absolvoval čtyřletý kurz na Lidové konzervatoři, obor divadlo- pantomima.

Po jeho ukončení jsem byl přijat do druhého ročníku Střední umělecko-průmyslové školy v Praze, oboru scénické techniky pro film, divadlo a televizi.

Školu jsem ukončil maturitní zkouškou. Ve studiu jsem pokračoval na Akademii múzických umění na divadelní katedře. V posledním ročníku jsem již profesionálně působil v loutkovém divadle v Ostravě. Po ukončení vysoké školy jsem nastoupil do divadla v Kladně, kde jsem pracoval dva roky. Přešel jsem pak do loutkového divadla v Praze, kde jsem byl necelý rok a pak přijal nabídku pana Jiřího Srnce a přešel do jeho Černého divadla. S tímto divadlem jsem rok jezdil po celé Evropě. Z divadla jsem odešel po roce a začal v Praze pracovat jako grafik a ilustrátor pro noviny a časopisy.

Vystřídal jsem řadu profesí od grafické úpravy tiskovin až po art directora v reklamní agentuře a výtvarníka ve studiu grafického designu.

V roce 1995 jsem odešel ze stálého zaměstnání a začal pracovat jako výtvarník a ilustrátor na volné noze.

Spolupracuji s řadou reklamních agentur. /Například s Ogilvy & Mather, Young & Rubicam, MacCann Erickson, TBWA, Publicis, EURORSCG a dalšími./ Vytvořil jsem řadu reklamních kreseb a hlavně pracuji jako kreslíř storyboardů. Spolupracuji také s filmovými produkcemi a to nejen na reklamních spotech. Nakreslil jsem například storyboard k celovečernímu filmu Jakuba Sluky " Non plus ultras ".

Jako výtvarník jsem se podílel na animovaných reklamních spotech / například Bramac a Hoppy popy/.

Pro televizi Nova jsem do pořadu Prásk nakreslil dekorace a znělku.

Zajímavá je pro mě spolupráce s grafiky na vytváření grafického designu pro různé firmy, ať jde o kreslené části loga, návrhy maskotů a výstavních stánků atd.


Rád se věnuji knižní ilustraci. Pracoval jsem na knížce Otakara A. Fundy " Podle Bible nejmenším",

Dále na knížce Lenky Hornové " Ta rodina je šílená",

pro nakladatelství Vašut jsem zhotovil kresby do Jazykového průvodce.

Kniha Jiřího Weinbergera " Jakápak smůla " / What bad luck, byla dvojazyčná a je vhodná jako pomůcka k výuce jazyků.

Věra Sedláčková a Míla Langerová " Jak hubnou slavní"

Pro nakladatelství Egmond jsem ilustroval tři knihy edice Otřesné dějiny Českých zemí./Krutí vládci a jejich manželky, Pyskatí Habsburkové, Otřesné dějiny Českých zemí./


V poslední době jsem přijal nabídku od Divadelní společností Františka Kreuzmanna a pomáhám jim s návrhy scény a malováním dekorací, vytvářím divadelní plakáty a programy.

V současné době spolupracuji i s jinými menšími divadelními společnostmi a vedle reklamních kreseb se rád věnuji ilustracím do knih a comicsů pro děti.
Úvod

Portfolio

Biografie

Kontakt